Wolumetria Twarzy

Wolumetria twarzy czyli modelowanie twarzy bez konieczności zabiegu operacyjnego i bez użycia skalpela. W trakcie naturalnego procesu starzenia się organizmu dochodzi do obniżenia syntezy kolagenu i elastyny w skórze oraz przemieszczania się tkanki tłuszczowej z policzków ku dołowi. W efekcie tych zmian skóra traci swoją elastyczność, jędrność zaczyna opadać, staje się wiotka dochodzi do zaburzenia konturu twarzy. W wyniku tego człowiek wygląda na starszego niż jest w rzeczywistości, jego twarz staje smutna, ponura, zmęczona.

Dla osób, które chcą zatrzymać i cofnąć ten proces, a jednocześnie boją się inwazyjnych metod operacyjnych idealnym wyborem staje się wolumetria twarzy. Jest ona wybierana zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Efekty tego zabiegu są w pełni naturalne i niemal natychmiastowe.

Na czym polega wolumetria twarzy?

Zabieg ten polega wypełnieniu okolicy policzków, brody, żuchwy najczęściej kwasem hialuronowym mającym na celu unieść opadające z wiekiem tkanki, podkreślić rysy twarzy, wyrównać linię żuchwy, zlikwidować chomiki, wypełnić dolinę łez. Głównym zadaniem wolumetrii twarzy jest przywrócenie tak zwanego trójkąta młodości. Po zabiegu twarz ma nie tylko ładniejszy kształt, ale też skóra staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona.

Jak przebiega zabieg wolumetrii twarzy?

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego przemycia i odkażenia skóry. Lekarz wyznacza na skórze punkty, które będą miejscem iniekcji preparatu. Są one wyznaczane indywidualnie dla pacjenta na podstawie badania klinicznego, znajomości anatomii, a także potrzeb pacjenta, jego wymagań oraz efektów które chce uzyskać. Następnie po wstępnym znieczuleniu miejsca iniekcji specjalnym kremem z lidokainą, lekarz wykonuje kilka wkłuć celem podania kwasu hialuronowego. Pozwala to na precyzyjne jego rozprowadzenie które zapewnia  naturalny efekt odmłodzenia i podkreślenia rysów twarzy.

Wskazania do wolumetrii twarzy

  • zapadanie się policzków i skroni (tzw. doły skroniowe)
  • utrata owalu twarzy, spowodowana starzeniem się
  • “rozmycie” linii żuchwy
  • uniesienie opadających policzków tzw. „chomików”
  • dolina łez
  • zwiotczenie skóry, ubytki w objętości twarzy
  • bruzdy nosowo - wargowe

Po zabiegu zaleca się korzystanie z środków  pielęgnacji skóry zaleconych  przez lekarza prowadzącego. Warto również korzystać z świeżego, czystego ręcznika.

W dniu zabiegu unikamy  dotykania obszaru ciała na którym przeprowadzona została iniekcja preparatu oraz nie nakładamy  w tym miejscu makijażu.

Przez 48h po zabiegu unikamy znacznego wysiłku fizycznego oraz alkoholu, który odwadnia organizm.

Przez około 7-10 dni nie narażamy  organizmu na znaczne wahania temperatury (sauny, gorące kąpiele, kriokomory, morsowanie) Warto również zrezygnować solarium, nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne oraz stosowania peelingów chemicznych jaki i mechanicznych,

Zaleca się picie dużej ilości wody, szczególnie w pierwszych dniach po zabiegu, gdyż kwas hialuronowy ma silne właściwości wiązania cząsteczek wody w miejscu iniekcji. Odpowiednie nawodnienie przyczynia się do lepszych i trwalszych efektów wolumetrii.

Unikamy narażenia skóry na zabrudzenie np. lizanie przez zwierzęta, drażnienie skóry przez brodę, pocałunków, chlorowanej wody, 

Zalecamy stosowanie kremu z filtrem UV przez około miesiąc od zabiegu.

Tak. Wypełnienie okolicy policzków, brody, żuchwy najczęściej kwasem hialuronowym ma na celu unieść opadające z wiekiem tkanki, podkreślić rysy twarzy, wyrównać linię żuchwy. Głównym zadaniem wolumetrii twarzy jest przywrócenie tak zwanego trójkąta młodości. Po zabiegu twarz ma nie tylko ładniejszy kształt, ale też skóra staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona.

Zabieg jest praktycznie bezbolesny, gdyż jego przeprowadzenie poprzedzone jest znieczuleniem skóry kremem z lidokainą.

Tak, po zabiegu skóra w miejscu iniekcji może być obrzęknięta, lekko bolesna, zaczerwieniona, mogą wystąpić również niewielkie siniaki wyniku pękania drobnych naczyń krwionośnych które w ciągu kilku dni znikają samoistnie.

Tak. Jest to między innymi, ciąża i okres karmienia piersią, aktywne zakażenie w obszarze zabiegowym, aktywna terapia przeciwnowotworowa, skłonności do bliznowacenia, gorączka, zaburzenia krzepnięcia krwi, anemia. Przez okres 4 tygodni poprzedzających zabieg nie należy stosować peelingów mechanicznych, chemicznych, solarium a także unikać opalania się. Przed każdym zabiegiem lekarz zbiera dokładny wywiad i ustala czy dana procedura jest bezpieczna dla pacjenta.

Pełny efekt ukazuje się średnio po około 2-3 tygodniach od zabiegu i utrzymuje się do około 12-18 miesięcy, po czym zalecamy powtórzenie zabiegu.

Po około 12-18 miesiącach zalecamy dokonanie ponownej wolumetrii twarzy, aby dalej podtrzymywać efekt wcześniejszych aplikacji preparatu. Dokładny czas między nimi ustala się z lekarzem prowadzącym.

Tak, efekt jest w pełni naturalny i bezpieczny. Po zabiegu twarz ma nie tylko ładniejszy kształt, ale też skóra staje się bardziej napięta i lepiej nawilżona.


Jeśli masz pytania i nie znalazłeś odpowiedzi zadaj je nam używając poniższej funkcji, a nasz zespół udzieli szczegółowej odpowiedzi na zapytanie. Pytanie trafi do specjalisty który zajmuje się tematem w którym szukasz informacji
Możesz tez szukać informacji na naszym Blogu